Lider Projektu: Gmina i Miasto Warta
Nawigacja
Archiwum
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 2.1 "Zwiększanie dostępu do edukacji promocja kształcenia przez całe życie". Schemat a) Zmniejszanie dysproporcji edukacyjnych pomiędzy wsią a miastem w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich
Europejski Fundusz Społeczny (EFS) jest jednym z funduszy strukturalnych UE, stworzony w 1957 roku, jest głównym narzędziem finansowym Unii Europejskiej służącym do inwestowania w kapitał ludzki. Wspiera zatrudnienie i pomaga zdobywać lepsze wykształcenie i umiejętności, redukuje różnice w zamożności i jakości życia we wszystkich państwach członkowskich i regionach UE. Fundusz promuje spójność gospodarczą i społeczną.
Państwa członkowskie i regiony opracowują własne Programy Operacyjne EFS, które stanowią reakcję na realne potrzeby ?w terenie?.
Cel Europejskiego Funduszu Społecznego:
“Udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia, warunków dla przedsiębiorczości, wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.”
EFS pomaga rozwijać kwalifikacje osób, zwłaszcza tych, którzy mają szczególne trudności ze znalezieniem pracy, utrzymaniem dotychczasowej pracy czy powrotem do pracy po dłuższej przerwie. Ponadto wspiera państwa członkowskie Wspólnoty w ich staraniach we wdrażaniu nowych strategii, mających na celu systemowe likwidowanie przyczyn bezrobocia, jak i podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych, aby całościowo usprawniać rynek pracy.
Fundusz jest kluczowym elementem strategii UE, który ma poprawić jakość życia obywateli UE, zapewniając im lepsze kwalifikacje i większe szanse na rynku pracy.